середу, 20 квітня 2016 р.


Навчальний  тренінг «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння»




18-19 квітня 2016 року взяла участь у  навчальному тренінгу «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння»

Громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» розпочала новий освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю (Долаємо прірву: інструменти об’єднання роз’єднаних громад)».

Новий проект – це відповідь на потреби та виклики нашого суспільства сьогодні, в умовах конфлікту та перехідного етапу – в критичному мисленні, толерантності, терпимості, захисті від маніпуляцій та побудові діалогу в розділеній громаді. Одна з ключових ідей проекту: різноманітність – ресурс для розвитку! Проект реалізується у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)..
У рамках проекту створений новий предмет для старшокласників – курс за вибором «Кроки до порозуміння». Метою курсу є зменшення вразливості учнів і вчителів до маніпулятивної інформації, розвиток критичного мислення, опрацювання інструментів для громадських обговорень з питань конфлікту і його впливу. Навчальні матеріали курсу містять заняття, що пропонують учням і учителям сучасні інструменти комунікації; допоможуть формулювати і захищати власну позицію в обговореннях та дискусіях; виявляти маніпуляцію; бути вправними у спілкуванні у громадах, які зазнали впливу конфлікту; поважати різницю у думках та поглядах, а також опанувати навички, що сприяють згуртованості родини і громади з огляду на існування різних поглядів. Пропонований курс отримав гриф МОН України (Схвалено до використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з філософсько-світоглядних дисциплін Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол №1 від 20 січня 2016 року), може викладатися в загальноосвітніх і професійно-технічних закладах як елективний чи факультативний у 10-11-х класах загальноосвітньої школи. Рекомендований обсяг годин – 17 (1 година на тиждень протягом одного семестру). 
 Заняття зпроводили тренери організації «Вчителі за демократію та партнерство» Олена Зарічна, заступник директора з навчально-виховної роботи  Тернопільської ЗОШ №24, та Ірина Бондарук, завідувач відділу методики викладання суспільствознавчих предметів КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», координатор проекту в Київській області,
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Немає коментарів:

Дописати коментар