Інтернет -ресурси для вчителя

Padlet - віртуальна дошка для спільної роботи

Інтерактивні он-лайн дошки або стіни з’явилися у 2006 – 2007 рр. і на даний час продовжують набувати популярності у педагогів. Інтерактивна он-лайн дошка (стіна) – це інструмент для навчання, завдяки якому можливе поєднання тексту, зображення, відео, аудіо в інтерактивний формат.
Для того, щоб скористатися можливостями сервісу необхідно:
1. Завантажити сайт http://ru.padlet.com/ та зареєструватися на ньому, що у подальшому дозволить редагувати створені дошки. Зауважимо! Працювати з Padlet можливо й без реєстрації, для цього достатньо натиснути кнопку Создать стену на головній сторінці сервісу, але в цьому разі дошка буде доступною для редагування тільки 24 години.
2. Оформити та наповнити даними дошку. Оформлення дошки розпочинається з кнопки Изменить стену. На вкладці, що відкриється у полі Название ви зможете ввести назву дошки, а у полі Описание – опис дошки, натиснувши кнопку Обои зможете обрати фон для оформлення стіни.
Для додавання на стіну інформації необхідно двічі клацнути на вільному місці дошки, після чого з’явиться фрейм, у який ви зможете додати посилання, знімок з веб-камери або файл з комп’ютера. Ширина фрейму регулюється мишкою.
3. Організувати сумісний доступ користувачів до дошки. Кожна дошка має свою унікальну адресу, яку можна повідомити іншим користувачам з метою спільного наповнення та редагування. Для налаштування доступу до дошки необхідно клацнути кнопку Изменить поточную стену. На вкладці, що відкриється клацніть кнопку Приватность. У вікні, що відкриється задайте відповідний рівень доступу до дошки: Может просматривать (користувачі можуть тільки переглядати пости);Может писать (користувачі можуть переглядати і додавати власні пости); Может изменять настройки (користувачі можуть переглядати, писати редагувати будь-які пости).
Зазначимо, що створену дошку можна розмістити в соціальних мережах (Facebook, Twitter, Google+ та ін.), зберігати у вигляді електронного документа у форматах PDF, Exel, CSV, отримати RSS-фід або відправити по електронній пошті, вставити у власну сторінку або блог за допомогою html-коду, а також використовувати мобільну версію з QR кодом. Для цього необхідно скористатися кнопкою Выставить/Экспортировать.
Соціальний сервіс Padlet поступово набуває свого поширення у навчально-виховному процесі, зокрема його можна застосовувати:
– для „мозкового штурму”, на етапі  узагальнення та систематизації знань;
– як майданчик  для розміщення навчальної інформації;
– для спільного або індивідуального виконання  домашнього завдання; 
– як місце для збирання ідей для проектів та їх обговорення.
Отже, можна зробити висновок, що Отже,  Padlet – це зручний, легкий у роботі сервіс, призначений для збереження, організації та спільної роботи з різним контентом у визначеному віртуальному просторі. Його застосування  у навчальній діяльності, на нашу думку, сприятиме формуванню таких навичок сучасного фахівця, як критичне мислення, творче вирішення завдань, конструктивне спілкування й обговорення, співпраця
.приклади:
1.Художня культура 9 клас. Тема: "Види та мова мистецтва"
Сервіс використовувався  для виконання індивідуального домашнього завдання: створення своєї оригінальної схеми: Види мистецтва. Переглянути.http://2webmkl.blogspot.com/p/httpsrupadletcom.html


 Оцінювання
Існує багату різних веб-інструментів, які дозволяють забезпечити швидкий зворотній звязок в процесі навчання. Цей зворотній зв"язок необхідний всім учасникам навчального процесу: вчителям, учням і навіть батькам. Учням важливо мати можливіть порівняти себе з іншим та покращити результат, а вчителю важливо зрозуміти прогалини в знаннях учнів. При дистанційному та перевернутому навчанні це дуже важливо.
Strawpoll простий сервіс, який не вимагає реєстраціїї. Просто прописуємо питання і декілька варіантів відповіді. Коли відповідаємо формується діаграма яка показує результати і змінюється в режимі реального часу. Сервіс анонімний, що буває необхідно на уроці для діагностики загального розуміння учнями теми.
Спробуйте створити, переходимо http://strawpoll.me

Інший сервіс для он-лайн тестування https://testmoz.com
Він також простий та дозволяє проводити тестування не анонімно, а конкретно з прив"язкою до прізвища учня і роботу можна оцінити.

Приклад використання



http://memorial.4uth.gov.ua/home


Цікавий сайт присвячений видатним особистостям




Сайт www.ustnayaistoriya.info  є складовою проекту Асоціації з міжнародних питань для вчителів історії та суспільних дисциплін.http://www.ustnayaistoriya.info

 На цій сторінці вчителі можуть знайти теоретичну, методичну та дидактичну інформацію про використання методу усної історії у щоденній педагогічній практиці.


Карти та інші матеріали по історії Європи та світу.

Ресурси українською та російською мовами:
17 карт високої якості України та навколишніх регіонів у  XVI-XX cт, українською та англійською мовами. Різноманітні матеріали про життя, побут, історію козаків.

http://militarymaps.narod.ru/

Карти бойових дій з таких видань:
Maps of military actions from different editions:
Історія Другої світової війни1939-1945. Атлас офіцера. Оперативні карти бойових дій союзників у Західній Європі. Атлас Другої світової війни: Азія і Тихий океан. Рейд на Дьєпп у 1942. Багато інших ресурсів.

 

http://rkka.ru/imaps.htm

Всі військові і тактичні карти Червоної армії 1917-1945.

 

http://militarymaps.narod.ru/

Систематизовані карти бойових дій Другої світової війни російською та англійською мовами.  Посилання на окремі битви, бойові операції по роках, топографічні карти Генштабу, німецькі карти. Посилання на інші сайти.

 

http://militarymaps.narod.ru/atlases.html#other

Атласи і карти різних історичних періодів у російській і англійській версіях із зображеннями великого розміру і хорошої якості: Географічні карти світу 16-18 століття. Старовинні карти і герби. Атласи Російської імперії 1745 та 1823 рр. Атлас світу для німецьких шкіл 1848 року. Великий всесвітній настільний атлас Маркса 1910 р. Історичні атласи 1910 та 1911 рр. Воєнний атлас Першої світової війни 2001року видання. Кишенькові атласи СРСР 1939 та світу 1940 рр. Кишеньковий атлас для солдат Вермахту 1941р.

 

http://www.inwar.info/maps.html

Сайт військової історії подає дуже деталізовані карти по роках : Першої світової війни, Радянсько-Польської війни 1919-20 рр. і кордони обох держав по закінченню бойових дій, Другої світової війни та вирішальних операцій, Радянсько-Фінської війни 1939-40, Холодної війни 1946-89, Арабо-Ізраїльської війни 1948-49, Війн у В’єтнамі, Афганістані, Ірано-Іракської 1980-88, Фолклендської 1982, Військових конфліктів у Нагорному Карабаху, Грузино-Абхазькому, у Чечні, Югославії, Іраку, Ізраїльско-Ліванському 2006 р.
Ви також знайдете на сайті воєнну прозу, статті, документи, історію воєн, фотографії, картини, плакати, аудіо записи.

 

http://sumy.net.ua/?p=1

Історія України у 19 картах, які презентують географічне положення , етнологію, грецькі колонії і степ, Східну Європу у 250-800, Східні слов’яни і кочівники у 9 ст., торгівельні шляхи середньовічної Європи, Київську Русь у 11 ст., Південну Русь близько 1250, Українські землі близько 1400, Українські землі після 1569, Запоріжжя, Козацьку державу після 1649, Українські землі після 1667, після 1750, Наддніпрянську Україну 1850, Західну Україну 1772-1914, Українські землі у  1914-1919, Українські землі у міжвоєнний період, Україну у Другій світовій війні..

 

Ресурси англійською мовою.

 

http://atlas.milua.org/

Атлас військово-історичних карт та інформації презентує різноманітні карти Стародавньої Греції та держави Олександра Македонського.


Europa: The European Union at a glance
Europa” – це портал  Європейського союзу. Цей розділ подає інформацію про ЄС, коротку довідку про країни учасниці, карти, угоди і закони, історію. http://europa.eu/abc/european_countries/index_en.htm
На цій сторінці розміщена інтерактивна карта Європи. Торкнувшись певної країни ви дізнаєтесь про  цікаві факти і корисні посилання щодо неї.
_________________________
Найбільш повний перелік старовинних карт в Інтернеті. Величезна колекція з більш ніж  450 сайтів з різноманітними історичними  картами країн та міст Європи.
Для прикладу деякі адреси з цього зібрання сайтів можна переглянути нижче:

Europe. Willem and Joan Blaeu (більше 100 карт, які завантажуються у трьох форматах від маленьких до дуже великих. Це карти з 1 тому з атласу, Theatrum Orbis Terrarum [1645], який включає Європу, Німеччину та підлеглі їй країни на сході і півночі.

Минулі сторінки.
Античні мапи, стародруки і минувшина.
МапиЄвропа від A до (Австрія - Франція)

Мапи  -  Європа (Німеччина - Греція)

http://www.pastpages.co.uk/?gclid=COWDgtDA4osCFSXIXgoduiiJOA

Мапи – Європа від  Н дo P  (Голандія -  Пруссія)

http://www.pastpages.co.uk/?gclid=COWDgtDA4osCFSXIXgoduiiJOA

Мапи – Європа  від R  дo T  (Росія - Туреччина)

 

Старі оригінальні та рідкісні мапи і книжки з зібрання Братана Ді Мамбро. Величезна колекція, яка постійно поновлюється.

Європа у Першій світовій війні. “Траншеї на карті”. Зібрання карт середнього розміру, переважно Франції, запозичені з фондів Імперського Музею Війни (2001).  Тут представлені карти різних регіонів, битв і театрів бойових дій.

Третє видання Військової картографічної служби Австро-Угорської Імперії. Інтерактивна загальна карта Центральної Європи з можливість завантаження дуже великих і детальних зображень всіх регіонів, які відскановані з оригінальних карт, виданих близько 1910 року у масштабі (1:200 000).

Цей картографічний сайт містить колекцію з 51 карти з ”Повного Географічного Атласу світу” і покриває майже всю Центральну та Східну Європу, включаючи Німецьку та Російську Імперії.  (XIX-XX ст.)


http://www2.genealogy.net/privat/flacker/karten.htm
Історичні карти Південно-Східної Європи, переважно Угорщини (1526-1942).

На вищевказаному сайті http://www.maphistory.info/imageeurcont.html
Можна знайти будь-яку країну Європи.
___________________________

http://eudocs.lib.byu.edu/index.php/History_of_Europe_as_a_Supranational_Region:_Primary_Documents

Історія Європи як багатонаціонального регіону: Первинні документи. Подано посилання на європейські первинні історичні документи, які були відтворені у факсимільному та адоптованому або перекладеному вигляді. Вони проливають світло на ключові історичні події у відповідних країнах і в ширшому сенсі політичної, економічної, соціальної та культурної історії. Документи розміщені у хронологічній послідовності. Ви можете знайти карти держав, регіонів, міст, персональну символіку та іншу інформацію.


http://www.bodley.ox.ac.uk/guides/maps/linkfrme.htm
Вільний доступ до он лайн карт світу, Європи, США та інших, які можна завантажити і видрукувати для особистого  використання або для презентації на уроках.

http://www.embassyworld.com/maps/maps.html
Всі карти світу. Зібрання карт усіх країн, включаючи міста.

Цей сайт містить деталізоване дослідження  Хорографії Британки, це атлас усіх графств Англії та Уельсу, вперше опублікований у 1742 році Вільямом Генрі Томсом.


Карти Європи із бібліотечної колекції карт Європи Перрі-Кастанеда.

Безкоштовні карти та ігри і головоломки з мапами для вивчення географії США та світу – Мапи, що навчають. Безкоштовні інтерактивні карти та ігри і головоломки з мапами для вивчення континентів, країн, держав, столиць, кордонів, фізичних особливостей та культурних пам’яток. Мапи життєво важливі для розуміння географії і світу, в якому ми живемо. Інтерактивні та веселі Мапи, що навчають, допомагають учням вивчати основи географії.

http://www.maphistory.info/topics.html

Спеціальні теми для обговорення, пов’язані зі старими картами.

 

http://darkwing.uoregon.edu/%7Eatlas/europe/maps.html

Архів карт Європи представляє карти і матеріали по таких напрямках: Природні ресурси і торгівля, Близький Схід у стародавні часи, Класична Греція, Елліністичний світ та Римська Республіка, Принципат та Імперія, Пізня Античність та раннє Середньовіччя

 

http://www.lib.utexas.edu/maps/map_sites/cities_sites.html

Колекція карт Перрі Кастснеда. Дуже велика колекція карт країн та регіонів. Сторінка історичних карт. Сторінка карт міст. Дуже хороші карти міст з усього світу.

Детальніше:

http://www.lib.utexas.edu/maps/map_sites/hist_sites.html#europe

Історичні мапи.

http://www.terra.es/personal7/jqvaraderey/180806er.gif

Революційна Європа 1806-1808.

http://www.digitalglobe.com/images/qb/kiev_indsquare_mar17_2002_dg.jpg

Фото з супутника – вид м. Києва.

http://www.odessaglobe.com/russian/tour/old-map.php

Карта старої Одеси (Україна)

http://historic-cities.huji.ac.il/russia/peterburg/maps/tardieu_after_1753_b.jpg

Історична карти Санкт-Петербурга 1753.

________________________________

http://bubl.ac.uk/index.html

BUBL” інформаційна служба. Каталог посилань “BUBL”: вибрані Інтернет ресурси, що покривають усі академічні сфери інформації. Дуже багаті ресурси з детальними анотаціями по філософії, психології, релігії, соціології, політиці, економіці, праву, освіті, мовознавству, фізико-природничих науках, технології, мистецтву, географії та історії.

Зокрема:
http://bubl.ac.uk/link/u/ukraine.htm 
Ресурси про Україну.

http://bubl.ac.uk/LINK/m/mapsofeurope.htm

Карти Європи з детальним описом.

http://www.lib.utexas.edu/maps/europe.html

Карти Європи  різних історичних періодів.

http://www.lib.utexas.edu/maps/historical/history_commonwealth.html

Історичні карти Росії та колишніх Союзних республік.

http://www.lib.utexas.edu/maps/historical/russian_empire_1820.jpg

Російська імперія 1820.

http://www.lib.utexas.edu/maps/historical/shepherd/russian_growth_1300_1796.jpg

Зростання території Росії в Європі 1300-1796.

___________________________________=

http://memory.loc.gov/ammem/gmdhtml/gmdhome.html

Колекція карт з Бібліотеки Конгресу США: карти міст і містечок, консервація середовища, відкриття і дослідження, культурне середовище, військові баталії і кампанії, транспорт і зв’язок, загальні карти.



Спільна робота з онлайновими документами
Служби онлайнового документообігу
Організувати спільну роботу над документами учасників деякої групи можна і за допомогою он-лайн сервісів, які отримали назву «Он-лайн офіси». Їх використання дає змогу людям з усьому світу у зручний для них час працювати разом над спільними документами, зберігати їх не на локальному комп’ютері, а на відділеному комп’ютері в мережі і мати доступ до своїх матеріалів, де б ці особи не знаходилися. Набір послуг, що надаються он-лайн сервісами, зазвичай включає всі основні засоби традиційних офісних пакетів, таких як текстовий редактор, табличний процесор, програми для створення презентацій, СУБД, органайзери, календарі тощо.
Он-лайн офіс може бути доступний з будь-якого комп’ютера, у якого є підключення до Інтернету, незалежно від того, яку операційну систему він використовує. Зазвичай основні сервіси он-лайн офісів пропонуються безкоштовно, а доступ до розширених можливостей потребує невеликої абонентської плати.
Доступ до ресурсів здійснюється за допомогою браузерів. Найпопулярнішою безкоштовною он-лайн службою, яка надає сервіси для колективної роботи з документами є на сьогодні служба Документи Google (англ. Googledocs – документи Google). Використовуючи її, можна створювати електронні документи безпосередньо на порталі www.docs.google.com або завантажувати з локального комп’ютера користувача, зберігати документи в он-лайн сховищіGoogle і мати доступ до них з любого місця через мережу Інтернет, надавати за потреби доступ до цих ресурсів іншим користувачам.
Спільна робота з он-лайновими документами в Google
Для роботи з електронними документами в Документи Google використовуються прості програмні засоби: текстовий он-лайн редактор Google Documents, табличний он-лайн процесор Google Spreadsheets, програма для роботи з он-лайн презентаціями Google Presentations, графічний он-лайн редактор Google Drawings і засіб створення форм для опитування. Документи під час їх створення та опрацювання зберігаються автоматично через кожні 2–3 секунди, кожна правка фіксується, і можна скористатися функцією відміни та повернення змін так само, як і у звичайній локальній прикладній програмі. Робота користувачів відбувається в реальному часі, тобто якщо один з користувачів змінює вміст документа, то всі зміни одразу ж відображаються й у вікні інших користувачів. З одним і тим самим файлом одночасно може працювати до 200 користувачів, яких автор документа запросив до спільної роботи, вказавши його роль:
 Співавтор – може читати і редагувати документ, зберігати його ко- пію на своєму комп’ютері, а також видаляти і додавати нових співавторів;
Читач – може переглядати вміст останньої версії документа, а також зберігати її на своєму комп’ютері.
На роботу з електронними документами в Документи Google існує ряд обмежень, які стосуються розмірів і форматів файлів документів, що завантажуються, їх кількості тощо. Ознайомитися із цими обмеженнями можна на сайті www.docs.google.com, вибравши кнопкуЗавантажити та вибравши посилання Типи файлів та обмеження розміру.
Для того щоб використовувати сервіс Документи Google, потрібно мати свій Google-акаунт. Як його створити, пояснювалось у попередніх пунктах підручника.
 Щоб отримати доступ до он-лайн офісу потрібно:
1. Відкрити головну сторінку порталу Google www.google.com.ua.
2. Вибрати посилання Увійти в правому верхньому куті вікна.
3. Відкрити свій акаунт, увівши логін і пароль.
4. Вибрати посилання Ще.
5. Вибрати у списку команду Документи, що приведе до відкриття
вік на Документи Google.
Вікно он-лайн офісу Документи Google (рис.) розділено вертикально на три частини. У лівій частині відображається область навігації зі списком доступних розділів сховища документів. Над областю навігації розміщено дві кнопки Створити новий (для створення нового документа засобами вбудованого програмного забезпечення) та Завантажити (для імпортування в он-лайн сховище раніше створених файлів, які збережені на локальному комп’ютері). У центральній частині вікна відображається вміст вибраного розділу сховища. Над ним розміщено кнопки для фільтрування файлів і сортування документів за типами, пріоритетами та іншими властивостями – ДокументиЗображення й відео, Більше варіантів тощо. У правій частині вікна відображаються значення деяких властивостей виділених файлів і команди для їх налаштування. Відкривши сховище, користувач потрапляє у розділ Усі елементи, тобто може побачити впорядкований список усіх об’єктів, які зберігаються в сховищі і до яких у нього є доступ. За наведення вказівника на будь-якийдокумент біля його імені з’являється кнопка Дії, вибір якої відкриває список можливих операцій з файлом – видалення, перейменування, налаштування спільного доступу тощо. 

Щоб створити новий файл засобами служби Документи Google потрібно:

1. Вибрати кнопку Створити новий в області навігації лівої частини вікна.

2. Вибрати у списку тип потрібного об’єкта – документ, презентація, таблиця тощо.

3. Створити вміст нового файлу засобами он-лайн програми. Зберігати створений файл не потрібно, це буде зроблено автоматично, про що свідчитиме напис на кнопці Збережено. Для завантаження в он-лайн сховище Google файлу з локального комп’ютера користувача потрібно:

1. Вибрати кнопку Завантажити.

2. Вибрати на сторінці посилання Вибрати файли для завантаження.

3. Вибрати потрібний файл у вікні Загрузка файлу.

4. Вибрати послання Вибрати більше файлів, якщо потрібно завантажити кілька файлів.

5. Установити позначку прапорця для вибору способу конвертації файлів у формат документівGoogle.

6. Вибрати кнопку Цільова колекція для вибору папки, де буде розміщено файл.

7. Вибрати кнопку Приватний для вибору доступу користувачів до файлу.

8. Вибрати кнопку Почати завантаження.

9. Дочекатися завантаження файлу і вибрати посилання Назад до Документи Google.

Через деякий час після завершення завантаження файл відобразиться в списку документів. Для впорядкування документів у сховищі, користувач може створювати нові папки (колекції):

1. Вибрати кнопку Створити новий в області навігації лівої частини вікна.

2. Вибрати у списку тип потрібного об’єкта – Колекція.

3. Увести в текстове поле ім’я нової папки.

4. Вибрати кнопку ОК.

Щоб перемістити об’єкти в деяку папку, слід перетягнути їх із центральної області вікна на назву потрібного розділу в області навігації. Для видалення файлу потрібно у списку кнопки Діївибрати команду Перемістити до кошика.

Кожний документ, розміщений у сховищі Документи Google, можна відкрити для спільного читання та редагування кількома користувача- ми. Для цього потрібно:

1. Виділити файл і вибрати кнопку Дії біля документа.

2. Вибрати команду Спільний доступ  Налаштування спільного доступу, що відкриє відповідне вікно (рис.).

3. В області Дозволи ознайомитися із встановленими за замовчуванням правами доступу користувачів до файлу.

4. Вибрати за потреби посилання Змінити:

1) Установити інші права доступу: Загальнодоступний у мережі; Усі користувачі, які отримали посилання; Приватні.

2) Установити за потреби дозвіл на редагування файлу.

3) Вибрати кнопку Зберегти.

5. Увести в текстове поле Додати користувачів електронні адреси тих, кому надається доступ до файлу.

6.     Вибрати кнопку Спільний доступ. Доступ до файлу може бути наданий й іншим користувачам, якщо ви повідомите їм адресу посилання на цей файл в Інтернеті (відображена у верхній частині вікна). Відкривши спільний документ, співавтори засобами наданого програмного забезпечення можуть опрацьовувати документ у режимі реального часу. Кожен може додати в документ свої коментарі, виділяючи його кольором і додаючи своє ім’я (Вставити Коментарі). За потреби, можна відмінити правки, які внесені співавторами. У процесі роботи з документом можна бачити, хто із співавторів одночасно з вами редагує даний документ. Повідомлення про це відображається над рядком меню.


БАЗА ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ ДЛЯ ОСВІТИ



Шановні педагоги!

Ця база містить тільки найкращі Інтернет-ресурси, які дійсно працюють, є безкоштовними, можуть збагатити методику будь-якого вчителя-предметника.

Окрім зручно структурованих посилань, для вас зібрано навчальні матеріали та демонстраційні відеоролики щодо роботи з ресурсами. Завдяки піктограмам (умовним позначенням) ви побачите особливості кожного ресурсу ще до того, як його відкриєте. А головне - у вас є можливість обмінятися з колегами практичним досвідом по кожному ресурсу. 

                                           http://www.ict.in.ua/res

Каталог Інтернет - ресурсів.



НАЗВА

АДРЕСА

ОПИС

Інститут історії України НАНУhttp://history.org.ua/Журнали, альманахи, збірники та монографії, видані інститутом: Український історичний журнал; Соціум; Проблеми історії України: факти, судження, пошуки; Україна в Центрально-Східній Європ; RUTHENICA; Проблеми історії України ХІХ – початку ХХ ст. Укр.
Ізборникhttp://litopys.org.ua/ http://litopys.kiev.ua/Електронна бібліотека: наукові твори - класики української історіографії та сучасні дослідники: М. Грушевський, В. Голобуцький, Г. Касьянов, З. Когут, О. Оглоблін, Н. Яковенко та ін. Джерела: літописи, художня література т ін. Укр.
EXLIBRIS :: українська електронна бібліотекаhttp://exlibris.org.ua/ http://www.ukrexlibris.com/Електронна бібліотека: наукові твори - В. Антонович, Д. Яворницький, П. Мірчук, Д. Дорошенко та ін.; мемуаристика: Ю. Коллард, В. Винниченко, З Книш; публіцистика. Укр.
Українська історична бібліотекаhttp://ukrhistory.narod.ru/П. Толочко, Н. Яковенко, А. Капеллер, В. Липинський, М. Драгоманов та ін. Укр.
Козацтво XV-XXI ст.http://cossackdom.com/Документи, статті, монографії, рецензії, огляди, мапи, ілюстрації, бібліографію з історії. Укр., рос., англ.
Українські сторінки - історія національного руху Україниhttp://ukrstor.com/Наукові розвідки та документи. Історія окремих напрямків та регіонів національного руху України. Більше 40 діячів, пов'язаних з українським національним рухом - їх роботи та роботи про них. Історичні карти, бібліографія, посилання та ін.
Історія Україниhttp://historyua.narod.ru/Присвячено історії процесів денаціоналізації в Україні та українському національно-визвольному руху. Хронологічні таблиці, документи
Історія Україниhttp://unitest.com/uahist/ http://uahistory.kiev.ua/Михайло Грушевський, Ілюстрована Історія України, Орест Субтельний, Наталія Полонська-Василенко, Серiя книг "Реабiлiтованi iсторiєю"
Південно-західний фронтhttp://www.ugz-front.h1.ru/Статті, документи, мультимедіа з історії Південно-Західного фронту
Помаранчева хвиляhttp://www.orange-wave.narod.ru/Присвячено історії Помаранчевої революції в Україні в листопаді-грудні 2004 р. Переважно фотоматеріали
Брама - історія Україниhttp://brama.com/ukraine/history/index.htmlХронологічні синхронні таблиці, англ.
Бабин Яр - пам'ять та безпам'ятністьhttp://babiyar-diskus.narod.ru/Наукові та публіцистичні роботи. Документи. Топографія
Крим та кримські татариhttp://kirimtatar.com/Кілька статей та документів, присвячених історії криму та кримських татар у ХХ ст.
Про українську історію: "Віталієва територія"http://vittop10.g2gm.com/ukrainian/ukrainian.htmlКілька книжок з історії України: Пол Роберт Маґоці Історія України; Ендрю Уилсон Українці. Нація яку не очікували; Баран В.Д., Козак Д.Н., Терпиловський Р.В. Походження Слов'ян та ін; хронологія; посилання
Курганhttp://kurgan.kiev.ua/Присвячено історії додержавній історії України-Русі
Українська геральдикаhttp://heraldry.com.uaІсторія геральдики. Герби, печатки, поштові марки від середньовіччя до сьогодення
InfoUkes - історія Україниhttp://infoukes.com/history/Короткий огляд історії України, англ.
Уроки історії: Голодомор 1932-33 гг.http://golodomor.org.ua/Створений за підтримки Міжнародного фонду „Україна 3000”. Добірка матеріалів про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні - статті, документи та фотоархів. Свідчення. Музеї. Пам'ятники. Посилання.
Голод в Україніhttp://historywiz.com/ukrainefamine.htmМультимедійний посібник "Голод в Україні: геноцид". Фото. Англ. мова.
Нариси історії Україниhttp://history.franko.lviv.ua/Яковенко Н. Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII ст.; Грицак Я. Формування модерної української нації XIX-XX ст.; Довідник з історії України. В 3 т . (в форматі PDF).
ОУН-УПА: легенда спротивуhttp://oun-upa.org.ua/ http://oun-upa.onestop.net/Основна література з історії ОУН-УПА: монографії та статті, джерела, фотоматеріали та ін.
Літопис УПА: хроніка УПАhttp://infoukes.com/upa/On-line версія публікаціі "Літопис УПА", англ.
Літопис УПА OnLinehttp://litopysupa.comOn-line версія публікаціі "Літопис УПА", англ.
Степан Бандераhttp://stepanbandera.org/Степан Бандера життєпис, книги, статті самого С. Бандери та про нього
The UPA - Ukrainian Insurgent Armyhttp://tim.net.ua/upa/ http://tern.ukrpack.net/upa/Основна інформація про історію ОУН-УПА. Документи, фотографії
Пісні ОУН-УПАhttp://poetyka.uazone.net/upa/Тексти пісень ОУН-УПА
Роман Шухевич - безсмертний командирhttp://ukemonde.com/shuchevych/Присвячено фільму про Р. Шухевича "Непереможений". Інформація про Р. Шухевича, фотографії, посилання.
Радикальний український націоналізмhttp://run.org.ua/Статті з історії українського націоналізму
Львівське товариство "Пошук"http://poshuk-lviv.org.ua/Жертви репресій і війни: списки, свідчення, статті, книги, документи. Висвітлення збройних конфліктів в Західній Україні в 1940-х рр. та ін.
Віртуальний музей ГУЛАГ(у)http://www.gulag-museum.org.ua/Фотоматеріали з історії ГУЛАГ(у). На 14.01.2006 на сайті представлено 320 експонатів (1058 зображень)
Українське військо у ХХ-ХХІ сторіччіhttp://vijsko.freespaces.com/Огляд історії Української армії від 1914 р. до сьогодення. Є електронні версії книжок чи статтєй на військові та військово-політичні теми: В.Ф. Верстюк; О.В. Тимощук; О. Кучерук та ін.
Історія Служби Безпеки Україниhttp://sbu.gov.ua/historyІсторія СБУ. Єлектронні версії "З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ". Огляд літератури про історію СБУ.
Нестор Махноhttp://mahno.ru/Велике зібрання книг, статей та документів про Н. Махна
Науково-популярний журнал "Воєнна історія"http://warhistory.ukrlife.org/On-line журнал "Воєнна історія"
Конквест Роберт, Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодоморhttp://zhnyva33.narod.ru/Web-версія книги Роберта Конквеста “Жнива скорботи”, (1993). Йдеться про жахливу соціальну катастрофу ХХ століття — колективізацію та голодомор 1929-1933 рр.
Єдина Русьhttp://www.edrus.org/ http://ua.mrezha.ru/Збірка наукових та науково-популярних книжок з історії України. Переважно дореволюціні та діаспорні автори: М. Ульянов, М. Максимович, Л. Соколов та ін.
Генеалогія в Україніhttp://www.genealogy.zp.ua/Родословні таблиці основних руських князів Х-ХІІІ ст.; адреси архівів України; Хто і де займається генеалогією
Сайт історії Києваhttp://www.oldkyiv.org.uaСтатті, фото, карти, архітектори Києва
Русифікаціяhttp://www.rusyfikacia.narod.ru/Документи - переважно законодавчі акти, що висвітлюють русифікаторську політику та статті з мовного питання
Сайт товариства "Меморіал"http://memorial.kiev.ua/Книги, статті, доументи, що висвітлюють репресивну політику радянського уряду (голодомори, віййна, репресії)

 ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ.

КОРИСНІ РЕСУРСИ.




9 інструментів щоб зробити цікавою власну презентацію.

https://te-st.ru/2014/12/11/9-tools-make-killer-presentation/?utm_content=buffer171cd&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer





 Цікаві сервіси,

які допомагають зробити навчальний процес 

цікавішим та яскравішим


http://www.imagechef.com - допоможе створити мозаїку зі слів, візуальну поезію...
http://puzzlecup.com/crossword-ru/ - фабрика кросвордів
https://www.thinglink.com - створення інтерактивних малюнків, карт подорожей
http://www.dipity.comhttp://www.timetoast.com - стрічки часу
http://www.flash-gear.com/puzzle/- генератор пазлів
https://www.blubbr.tv - сервіс для створення тестів до відео
http://creately.com - створіть свою інфографіку
http://www.getloupe.com - створіть чудові фотоколажі
http://www.vizitki-besplatno.ru - візитки тепер створювати просто
http://www.bannersnack.com - банер власноруч
https://getkahoot.com - тепер мобільний телефон стане у нагоді на уроці 
http://www.socrative.com - складайте тести з мобільного
http://simpoll.ru - конструктор опитувальників, тестів
http://www.testorium.net - сайт для створення тестів,багато уже готових завдань
http://www.umapalata.com/ui_ru/home.asp - створіть свою дидактичну гру 
http://www.powtoon.com - створіть відеоскрайбінг онлайн 

(http://project.smartlady.com.ua/doodle-video-training/безкоштовний курс відеоскрайбінгу )
https://www.emaze.com/ru/ сайт для створення віртуальних презентацій
http://learningapps.org -створення дидактичних завдань
https://prezi.com -створення презентацій
http://voipoppdn.blogspot.com/2014/10/blog-post_60.html -шаблони презентацій
http://www.symbaloo.com/home/mix/13ePBe4Bh6- symbaloo

Створюємо інтерактивний плакат на ThingLink

http://schoolservis.blogspot.com/2014/05/thinglink.html


Корисні посилання та Вікіпедія:



Інтернет-ресурси  для  вчителів  історії

www.history.org.uaІнститут історії Національної Академії наук України
www.nbuv.gov.uaНаціональна бібліотека України ім. І.І. Вернадського
www.memory.gov.uaУкраїнський інститут національної пам’яті
www.livius.orgСайт, присвячений історії Стародавнього світу (англомовний)
www.ancient-china.netІсторія Стародавнього Китаю (англомовний сайт)
www.7wonders.synnegoria.comСім чудес світу
www.historic.ru«Познаємо людину через її історію»  (енциклопедії, довідники, історичні  мапи)
www.vivl.ruВсесвітня історія в особах
ancienthistory.spb.ruЕлектронний підручник з історії стародавнього світу (Російська Федерація)
www.ostu.ru/personal/nikolaevІсторичні мапи
www.history.rin.ruІсторична інформація, мапи, цікаві факти
www.pero-maat.ruІсторія Давнього Єгипту
www.ellada.spb.ruІсторія Давньої Греції
www.ancientrome.ruІсторія Давнього Риму
www.mythology.sgu.ru/mythology/antАнтична міфологія
www.worldhist.ru/index.htmЄдиний науково-освітній простір вчителів Російської Федерації
www.his.1september.ru/urokЯ йду на урок історії (методичні розробки та рекомендації з викладання суспільних дисциплін) 
www.tgorod.ruМатеріали з історії середньовічного міста
www.bukvaa.narod.ruПроект «Бібліотека хрестоносця»
www.britannica.comОн-лайн енциклопедія «Британіка»
www.uk.wikipedia.orgУкраїномовна версія он-лайн енциклопедія «Вікіпедія»
history.vn.uaКниги та підручники з історії України та всесвітньої історії
www.http://www.thehistorynet.comІнформація з всесвітньої історії (англомовний сайт)
www.nsta.orgNSTA (Британське наукове співтовариство вчителів) 
www.cossackdom.comІсторія українського козацтва
www.prostir.museumМузейний простір України
www.louvre.historic.ruРосійськомовний переклад офіційного сайту музею Лувр (Франція, Париж)
www.hermitagemuseum.orgОфіційний сайт музею «Державний Ермітаж» (Російська Федерація)

Інтернет-ресурси  для  вчителів  правознавства:

www.president.gov.uaОфіційне  інтернет-представництво  Президента  України
www.rada.gov.uaВерховна  Рада  України
www.kmu.gov.uaКабінет  Міністрів  України
www.ccu.gov.uaКонституційний  Суд  України
www.scourt.gov.uaВерховний  Суд  України
www.arbitr.gov.uaВищий  Господарський  Суд  України
www.ombudsman.kiev.uaУповноважений  Верховної  Ради  України  з  прав  людини
www.rainbow.gov.uaРада  національної  безпеки  та  оборони  України
www.minjust.gov.uaМіністерство  юстиції  України
www.mvs.gov.uaМіністерство  внутрішніх  справ  України 
www.mon.gov.uaМіністерство  освіти  і  науки  України
www.vru.gov.uaВища  рада  юстиції  України
www.gp.gov.uaГенеральна  прокуратура  України
www.cvk.gov.uaЦентральна  виборча  комісія  України
www.nbuv.gov.uaНаціональна  парламентська  бібліотека  України  ім. В.І. Вернадського
www.golos.com.uaГазета  Верховної  Ради  України  «Голос  України»
www.ukurier.gov.uaГазета  центральних  органів  виконавчої  влади  України  «Урядовий  кур’єр»
www.pravo.biz.uaЕлектронна  бібліотека  з  правознавства
www.pravo.org.uaЦентр  політико-правових  реформ
www.uapravo.orgПравовий  Інтернет – журнал  «UApravo»
www.nau.kiev.uaНормативні  акти  України – законодавство  для  практиків
www.legality.kiev.uaІнститут  проблем  законодавства  ім. Ярослава  Мудрого
www.kphg.orgХарківська  правозахисна  група   
www.pension.kiev.uaПенсійна  реформа  в  Україні
www.helsinki.org.uaУкраїнська  Гельсінська  спілка  з  прав  людини

Немає коментарів:

Дописати коментар